Co powoduje że włosy się przetłuszczają?

Co powoduje że włosy się przetłuszczają?

Co sprawia że włosy się przetłuszczają?

Rano myjesz włosy, a po kilku godzinach już są przetłuszczone? Być może problem tkwi w Twojej pielęgnacji…

Przetłuszczające się włosy potrafią spędzać nam sen z powiek. Rano myjemy głowę i jesteśmy gotowe zdobywać świat, a już po kilku godzinach wyglądamy, jak “zmokła kura” i chce się nam płakać ze złości. Co z tym zrobić? Po pierwsze trzeba przyjrzeć się swojej pielęgnacji skóry głowy, bo być może to tutaj właśnie jet źródło problemu…

Zbyt często myjesz głowę

Gdy zbyt często zmywasz z głowy naturalne sebum, skóra zaczyna się buntować i namnaża go jeszcze więcej, a Twoje włosy przetłuszczają się. Co z tym zrobić? Najlepiej “przeczekać” najgorszy okres, gdy włosy są przetłuszczone (np. podczas urlopu – z włosami zwiniętymi w koczek) i wprowadzić rzadsze mycie – na pewno nie codziennie, ale chociaż co drugi dzień. Po pewnym czasie zaobserwujesz różnicę!

Używasz złego szamponu

Niestety, szampony ze zbyt silnymi detergentami czyszczącymi w składzie mogą drażnić skórę głowy, a ta, podobnie jak w przypadku powyżej, w ramach swoistej “obrony”, zaczyna wytwarzać jeszcze więcej sebum, które Ty chcesz zmyć i kółko się zamyka.

Silnie czyszczącego szamponu używaj raz na dwa tygodnie lub po silnej stylizacji włosów produktami takimi jak mocne lakiery, gumy czy żele. Na co dzień wybieraj delikatne szampony, nawet te dla alergików lub dla dzieci. I koniecznie – czytaj ich składy!

Używasz za dużo masek/odżywek

Jeśli po absolutnie każdym myciu włosów, przez godzinę raczysz je i skórę głowy ciężką maską do włosów, nic dziwnego, że mogą być przeciążone i przetłuszczone.

Ciężkie maski zamień czasem na lżejsze odżywki, nawet te w spray’u – wciąż będą dbać o kondycję włosa, bez nadmiernego obciążania.

Nie czyścisz akcesoriów do stylizacji

Jeśli od 4 lat masz tę samą szczotkę, nic dziwnego, że może ona powodować przetłuszczanie się włosów. Warto co pewien czas wymieniać przybory do stylizacji włosów, a około raz na dwa tygodnie, wszystkie szczotki i grzebienie myć dokładnie silnym szamponem i ciepłą wodą.

1 Shares:
Dodaj komentarz
Sprawdź również
Jak zmyć lakier żelowy?
Czytaj dalej

Jak zmyć lakier żelowy?

Lakier żelowy – jak zmyć? Manicure żelowy to jeden ze sposobów na bardzo trwałą i efektowną stylizację paznokci.…