Co zrobić, żeby włosy się kręciły?

Co zrobić, żeby włosy się kręciły?

Co zrobić, gdy włosy nie chcą się kręcić?

Kręcone włosy to hit ostatnich lat, który uchodzi za atut zarówno kobiecej, jak i męskiej urody. Jest to bardzo zmysłowy rodzaj fryzury, dodający frywolności oraz świetnie podkreślający rysy twarzy. Niestety, często mimo tendencji do skrętu, włosy nie zawsze chcą się układać, tak jakbyśmy tego chcieli. Co więc zrobić w takiej sytuacji? Jest kilka sprawdzonych sposobów i preparatów, które sprawią, że włosy będą się kręciły, a w dzisiejszym wpisie przedstawimy każdy z nich! Zapraszamy do lektury!

Jak zrobić kręcone włosy?

Co zrobić, gdy mamy włosy proste i chcemy nadać im delikatnych fal lub mocno je zakręcić? Możemy użyć do tego lokówki, która niestety uszkadza kosmyki lub spróbować alternatywnych sposobów, z których korzystały nasze babcie:

1. Pierwszy sposób polega na upleceniu włosów w warkocz – jeden grubszy i kilka cieńszych – i odczekanie kilku godzin. Im więcej splotów zrobimy, tym więcej fal uzyskamy.
2. Drugi sposób polega na spięciu lekko wilgotnych włosów w kok, a następnie odczekanie kilku godzin – im bardziej będzie skręcony, tym większe fale uzyskamy.
3. Trzeci sposób polega na ugniataniu włosów, co pozwoli na uzyskanie lekkich fal. Jak to zrobić? Wystarczy złapać dłonią wilgotne włosy, zaczynając od końców, następnie chwycić jak najwięcej pasm i przesuwać dłonie do góry, jednocześnie zagniatając kosmyki. Im więcej ugniatania, tym ładniejsze loki.

Plopping – sposób na poprawienie skrętu włosów

Plopping to bijący w ostatnich latach sposób na zakręcenie włosów bez użycia lokówki, prostownicy i wałków. Jest to w pełni bezpieczna metoda polegająca na suszeniu i stylizacji kosmyków, która pozwala na naturalne wydobycie ich skrętu. Co więcej, plopping unosi pasma u nasady głowy, zapobiega ich puszczeniu się oraz sprawia, że wilgotne włosy szybciej wysychają. Jak więc z niej skorzystać i co potrzebujemy do jej wykonania? Do ploppingu włosów niezbędna jest bawełniana koszulka lub ręcznik z mikrofibry oraz dobrej jakości produkty do stylizacji włosów kręconych. Gdy przygotowaliśmy wszystkie akcesoria niezbędne do przeprowadzenia zabiegu, czas przejść do działania!

1. Pierwszym krokiem jest umycie włosów delikatnym szamponem, następnie nałożenie na nie odżywki bez spłukiwania. W tym celu najlepiej wykorzystać grzebień o szeroko rozstawionych ząbkach, który pozwala na dokładne rozprowadzenie preparatu.

2. Kolejnym krokiem jest delikatne rozczesanie włosów, nałożenie na kosmyki kremu, pianki lub żelu do stylizacji, a następnie wgniecenie wybranego preparatu w każde pasmo, trzymając głowę pochyloną do dołu.

3. Ostatnim krokiem jest ułożenie bawełnianej koszulki na płaskiej powierzchni w taki sposób, aby jej góra była przy samej krawędzi, a następnie schylenie głowy, tak aby wszystkie kosmyki ułożyły się na jej środku. Gdy to zrobimy, łapiemy za dwa końce koszulki i przykrywamy nią głowę, a na koniec chwytamy za rękawy, ciasto zwijamy w rulony i związujemy z tyłu głowy. Taki turban trzymamy na włosach minimum 1-2 godziny, w zależności od ich długości i gęstości. Po upływie określonego czasu zdejmujemy koszulkę i pozwalamy kosmykom naturalnie wyschnąć.

Jak poprawić skręt naturalnie kręconych włosów?

Absolutną podstawą jest odpowiednia pielęgnacja. Jak więc dbać o kręcone włosy, tak aby poprawić ich skręt? Zacznijmy od najważniejszego, czyli od ich mycia. Jest to niepozorny, choć bardzo ważny zabieg, który często decyduje o ich kondycji. W tym celu należy dopasować szampon do stanu i rodzaju włosów. Dlaczego? Ponieważ niewłaściwy kosmetyk może spowodować, że włosy nie będą chciały się układać. Tutaj warto pamiętać, że w przypadku włosów kręconych powinno się unikać przede wszystkim szamponów z silikonami, które obciążają kosmyki. W zamian wybierzmy lekki szampon do włosów kręconych, który poprawi ich skręt. Taki preparat aplikujemy na włosy, a następnie delikatnie, okrężnymi ruchami rozprowadzamy po kosmykach, tak aby nie połamać końcówek, po czym spłukujemy chłodnym strumieniem wody, domykając w ten sposób łuski. Kolejnym etapem jest osuszenie włosów ręcznikiem, pamiętając o tym, aby nie trzeć kosmyków oraz nałożenie na nie odżywki, która nie wymaga spłukiwania. Na koniec wystarczy rozczesać włosy, co powinniśmy zrobić jeszcze w momencie, gdy końcówki są wilgotne, dzięki czemu nie naruszymy ich delikatnej struktury.

Zapraszamy również do lektury naszych pozostałych wpisów z kategorii uroda, w których między innymi podpowiadamy jak sprawdzić porowatość włosów oraz przedstawiamy najmodniejsze fryzury do ramion.

0 Shares:
Dodaj komentarz
Sprawdź również
Pedicure japoński - na czym polega?
Czytaj dalej

Pedicure japoński – na czym polega?

Na czym polega pedicure japoński? Piękne i zadbane stopy to nieodłączny element wizerunku współczesnej kobiety, szczególnie w trakcie…