Jak ubrać choinkę na święta?

Jak ubrać choinkę na święta?

Jak przygotować i ubrać drzewko na święta?

Ubieranie wigilijnego drzewka to świetna zabawa. Warto jednak pamiętać o tym, że symbol świąt będzie nam towarzyszył przez dłuższy czas- zadbaj więc o to, aby patrzenie na niego było czystą przyjemnością! Jak to zrobić? Oto nasze wskazówki:

1. Zabawa.

Pamiętaj, że ubierasz choinkę, a nie szykujesz się do rywalizacji o najładniejszą ozdobę w całej rodzinie. Choinka ma symbolizować radość i świąteczne ciepło- pozwól dzieciom przyozdobić ją własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Im mniej perfekcyjne jest Twoje drzewko, tym większa szansa na to, że jest oryginalne i czuć w nim rodzinną zabawę!

2. Naturalne ozdoby.

Dekoracja wykonana z naturalnych składników pasuje do wszystkich kolorów tęczy, a do tego wygląda świeżo i tradycyjnie. Przygotowanie takich ozdób zajmuje zaledwie kilka minut- wystarczy zasuszyć jabłka, cytryny lub pomarańcze posypane cynamonem. Nie tylko pięknie wyglądają, ale także świetnie pachną!

3. Słodkości.

Pewnie pamiętasz, jak przyjemne było ściąganie słodkich, świątecznych ozdób z choinki i ich pochłanianie! Niech Twoje drzewko przyniesie radość dzieciom- powieś na nim kolorowe lizaki, czekoladki i cukierki.

4. Oświetlenie.

To chyba najważniejsza część choinkowych ozdób. Wybierz jasny odcień, który podkreśli piękno wigilijnego drzewka. Pamiętaj także, że im więcej światła, tym lepiej!

5. Różnorodność.

Nawet jeśli zdecydujesz, że na Twojej choince obecne będą jedynie dwa czy trzy kolory, postaw na pewne urozmaicenia w kwestii kształtu, wielkości i materiału ozdób. Spraw, aby Twoja choinka była ciekawa! Niech znajdą się na niej szklane bombki, ale i bibułowe łańcuchy.

6. Lekkość.

Nie obciążaj zbytnio choinkowych gałązek. Zbyt duża ilość ozdób może nadać wrażenie ciężkości, a igiełki po krótkim czasie zaczną się bardzo sypać.

7. Świeżość.

Aby choinka wyglądała pięknie, musi być przede wszystkim dobrze odżywiona. W tym celu powinnaś wybrać stojak perfekcyjnie dopasowany do drzewka. Pamiętaj także o regularnym podlewaniu choinki.

8. Eksperymentuj.

Jeśli zdecydujesz się na te same ozdoby co rok temu, Twojej rodzinie w końcu znudzi się ubieranie choinki i patrzenie na nią przez kilka tygodni. Pamiętaj, że aby pięknie ozdobić drzewko, wcale nie potrzebujesz dużej ilości gotówki. Większość ozdób możecie wykonać własnoręcznie!

1 Shares:
Dodaj komentarz
Sprawdź również
Rośliny które uszcześliwiają
Czytaj dalej

Rośliny które uszcześliwiają

Jakie rośliny poprawiają nastrój O tym, że rośliny mają zbawienny wpływ na organizm ludzki wiadomo od dawna, ale…