Jak złagodzić objawy menopauzy?

Jak złagodzić objawy menopauzy?

W jaki sposób można złagodzić objawy menopauzy?

Czas przekwitania to trudny moment w życiu każdej z nas… Na szczęście istnieją sposoby, dzięki którym przebrniesz przez menopauzę bez większych trudności!

Sposoby na złagodzenie menopauzy

Podczas menopauzy prawie każda kobieta zmaga się z nagłymi napadami gorąca, nadmiernym poceniem się, a także przybieraniem na wadze, pomimo stosowanej diety… W walce z dokuczającymi objawami warto wykorzystać naturalne sposoby.

Nasiona chia

Ich regularne spożywanie to sprawdzona metoda na nagromadzone gazy lub na zaparcia. Nasiona bardzo szybko zmniejszają objętość brzucha, a do tego świetnie smakują. Możesz łączyć je z koktajlami czy ulubionym jogurtem.

Czosnek

Jego właściwości lecznicze są znane od wieków i zwykle używamy go w przypadku przeziębienia. Okazuje się jednak, że to także świetny lek na menopauzę. Dodawany do codziennych potraw szybko oczyści organizm i ureguluje ciśnienie krwi. Jeśli smak czosnku jest dla Ciebie zbyt intensywny, możesz sięgnąć po specjalny suplement diety- czosnek w kapsułkach.

Olejek z szałwii

Ten olejek eteryczny jest dostępny w każdej aptece. Pomaga nie tylko na dolegliwości fizyczne, ale również psychiczne, w naturalny sposób regulując nastrój. Stosując go regularnie szybko zaobserwujesz, że stajesz się mniej drażliwa.

Drożdże piwowarskie

Kobiety bardzo często stosują je w celu wzmocnienia stanu skóry, włosów i paznokci. Drożdże zawierają ogromne ilości witamin i minerałów, które dodają energii, jednocześnie kojąc nerwy.

Rośliny strączkowe

Zawarty w nich fitoestrogen pozwala uregulować gospodarkę hormonalną. Ich spożywanie zaleca się nie tylko w przypadku menopauzy- często sięgają po nie również młode kobiety zmagające się z problemami hormonalnymi.

0 Shares:
Dodaj komentarz
Sprawdź również
Zaskakujące symptomy demencji
Czytaj dalej

Zaskakujące symptomy demencji

Jakie są objawy demencji? Rozwijająca się demencja przeraża ludzi na całym świecie. Okazuje się, że znakomita większość populacji…