Jak zmyć lakier żelowy?

Jak zmyć lakier żelowy?

Lakier żelowy – jak zmyć?

Manicure żelowy to jeden ze sposobów na bardzo trwałą i efektowną stylizację paznokci. Jego wykonanie nie należy do najtrudniejszych i tak samo jest z usuwaniem. Warto jednak wiedzieć, że choć zmywanie lakieru żelowego nie wymaga szczególnych umiejętności, to robiąc to niewłaściwie lub używając złych produktów możemy pogorszyć kondycję paznokci i skórek wokół nich. Jak więc zrobić to poprawnie? Jak zmyć lakier żelowy w sposób prawidłowy? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do lektury!

Jakie produkty są potrzebne do usunięcia lakieru żelowego?

Manicure żelowy można usunąć w podobny sposób, jak zdejmuje się tipsy przyklejone na klej. Oznacza to, że można z powodzeniem pozbyć się go w domowym zaciszu. Aby to zrobić, na początek musimy zaopatrzyć się w kilka niezbędnych narzędzi i produktów. Jakich konkretniej? Poniżej lista tych niezbędnych:

  • waciki bezpyłowe,
  • aceton kosmetyczny,
  • drewniany patyczek,
  • pilnik do paznokci,
  • bloczek polerski,
  • oliwka do skórek,
  • foli spożywcza,
  • krem do rąk,
  • frezarka do paznokci – jest niezbędna jedynie w przypadku drugiej metody.

Jak zmyć paznokcie żelowe?

Gdy zaopatrzymy się we wszystkie niezbędne produkty i akcesoria czas najwyższy przejść do działania! Poniżej 2 skuteczne sposoby na usunięcie lakieru żelowego!

Usunięcie lakieru żelowego acetonem

KROK 1 – na początek musimy spiłować warstwę topu pokrywającego lakier żelowy. W tym celu sięgamy po pilnik do paznokci, a następnie delikatnymi ruchami piłujemy do momentu, aż pozostanie sam kolor.

KROK 2 – kolejnym krokiem jest rozpuszczenie stylizacji. W tym celu aplikujemy aceton kosmetyczny na waciki bezpyłowe, przykładamy je do paznokci i dokładnie owijamy folią spożywczą, tak aby waciki przylegały lakieru żelowego. Po owinięciu wszystkich paznokci odczekujemy od 12 do 15 minut.

KROK 3 – następnym krokiem jest usunięcie lakieru żelowego. W tym celu sięgamy po drewniany patyczek, a następnie delikatnie ściągamy nim resztki stylizacji z paznokci. Jeżeli w którymś miejscu lakier nie do końca się rozpuścił, wówczas do problematycznego paznokcia należy ponownie przyłożyć wacik bezpyłowy nasączony acetonem, owinąć folią aluminiową i odczekać kolejne 10 minut.

KROK 4 – po usunięciu lakieru żelowego czas na odżywienie paznokci. W tym celu sięgamy po bloczek polerski, którym dokładnie matowimy płytkę, a następnie aplikujemy na nią oliwkę do skórek i wmasowujemy w paznokcie i skórki wokół nich. Ostatnim krokiem jest posmarowanie dłoni nawilżającym kremem do rąk, który wspomoże regenerację naskórka podrażnionego negatywnym działaniem acetonu.

Usunięcie lakieru żelowego frezarką

W jaki sposób usunąć lakier żelowy, jeżeli nie chcemy narażać paznokci na negatywne działanie acetonu? Świetnym rozwiązaniem będzie wykorzystanie frezarki. Musimy jednak wiedzieć, że jest to urządzenie wymagające sporej wprawy, dlatego warto wcześniej przejść odpowiednie szkolenie, aby mieć pewność, że nie uszkodzimy delikatnej struktury paznokcia i nie zrobimy sobie krzywdy.

Gdy wiemy już jak używać frezarki, nie pozostaje nic innego, jak przejść do działania! Na początek musimy więc wybrać odpowiedni frez, a następnie delikatnie spiłować nim top, lakier i bazę z paznokci. Po ich pozbyciu się, pozostaje jedynie zmatowienie płytki bloczkiem polerskim, wmasowanie oliwki do skórek oraz posmarowanie dłoni odżywczym kremem do rąk. I voilà! W ten sposób pozbyliśmy się lakieru żelowego z paznokci!

Zapraszamy również do lektury naszych pozostałych wpisów z kategorii uroda, w których między innymi podpowiadamy jak sprawdzić porowatość włosów oraz wyjaśniamy na czym polega pedicure japoński.

0 Shares:
Dodaj komentarz
Sprawdź również