Jak zrobić idealną kreskę eyelinerem?

Jak zrobić idealną kreskę eyelinerem?

Kreska na oku eyelinerem – jak ją zrobić?

Wiele z nas ma problem ze zrobieniem ładnej, prostej kreski na powiece. Oto triki, dzięki którym ni będzie to problemem!

Kropki

W robieniu kreski bardzo pomocne może okazać się zrobienie… kropek. Wystarczy, że na powiece postawisz eyelinerem kilka kropeczek w równej odległości, a następnie ostrożnie je połączysz. Powstanie wtedy prosta kreska, którą wystarczy pogrubić wedle uznania!

Stabilizacja ręki

Przy rysowaniu kreski należy pamiętać, aby ręka była stabilna. Najlepiej jest oprzeć łokieć na twardym podłożu, a dłoń o policzek i dopiero przejść do malowania linii.

Linia bazowa

Zacznij od zrobienia krótkiej ukośnej linii, zaczynającej się w zewnętrznym kąciku oka i skierowanej w stronę zewnętrznego końca brwi To samo zrób z drugim okiem. Upewnij się, że obie linie mają taką samą długość. Linia bazowa ułatwi Ci zrobienie takiej samej kreski na każdym oku.

Rysowanie „po linii rzęs”

Kreskę należy robić “po linii” rzęs. Jeżeli zobaczysz niewypełnioną lukę pomiędzy kreską a rzęsami, starannie zamaluj ją eyelinerem lub zwykłą czarną kredką do oczu.

Unikaj pośpiechu

Pośpiech jest złym doradcą, w tym wypadku również! Namalowanie kreski w byle jaki sposób, wiąże się z poprawkami i demakijażem. Dlatego staraj się przyłożyć do jej malowania, a nie robić to “po łebkach”.

0 Shares:
Dodaj komentarz
Sprawdź również
Jak zmyć lakier żelowy?
Czytaj dalej

Jak zmyć lakier żelowy?

Lakier żelowy – jak zmyć? Manicure żelowy to jeden ze sposobów na bardzo trwałą i efektowną stylizację paznokci.…
depilacja metody
Czytaj dalej

Najlepsze metody depilacji

Gładka i jedwabista skóra to marzenie wielu kobiet. Klientkom oferowane są coraz nowsze i skuteczniejsze metody depilacji. Depilacja…