Jaki kolor brwi pasuje do jakich włosów?

Jak dobrać kolor brwi do koloru włosów?

Jak dobrać kolor brwi do koloru włosów?

Źle dobrany kolor brwi potrafi popsuć nawet najpiękniejsze spojrzenie… Jak więc tego uniknąć? Wbrew pozorom, wcale nie jest to takie trudne – wystarczy bowiem przestrzegać kilku podstawowych zasad!

Profesjonalna stylizacja brwi to jeden z najważniejszych elementów codziennego makijażu. Odpowiednio podkreślone, potrafią nadać niesamowitego uroku całej twarzy. Oczywiście, naturalny odcień brwi prezentuje się najlepiej, jednak warto trochę go “poprawić”. Jak dopasować kolor brwi do włosów? Oto nasze podpowiedzi!

Jasne blond włosy

Naturalne blondynki najlepiej podkreślą swoją urodę, delikatnie malując brwi na jasny, ciepły odcień brązu. Posiadaczki fryzury w odcieniach blondu pięknie prezentują się w naturalnym wydaniu, dlatego najgorsze, co mogą sobie zafundować to mocne, ciemne brwi.

Włosy rude lub miedziane

Nigdy nie farbuj brwi na szalony, ognisty kolor. Naturalnie rude kobiety zazwyczaj mają niewidoczne brwi, dlatego i w tym przypadku najlepiej sprawdzi się naturalne rozwiązanie. Brwi powinny być utrzymane w brązowo-miedzianych odcieniach.

Włosy brązowe

W wyborze idealnej kredki do brwi warto kierować się następującą zasadą: brwi powinny być ciemniejsze niż włosy. Dlatego włosy w kolorze ciemnej czekolady najlepiej prezentują się w zestawieniu z czarnymi, zdecydowanymi brwiami.

Włosy czarne

Posiadaczki kruczoczarnych włosów nie muszą mieć żadnych dylematów- ich najpiękniejszym dodatkiem są naturalne, czarne brwi. Brunetki powinny za to unikać jasnych, delikatnych odcieni. Mimo że w tym przypadku dodatkowe podkreślanie brwi jest zbędne, warto zadbać i o ich odpowiedni kształt.

Pamiętaj, że nie wystarczą jedynie dobre kosmetyki, aby Twoje brwi były gęste i piękne. Tak jak w przypadku pielęgnacji włosów, dla brwi ważna jest odpowiednia dieta i dobry stan zdrowia.

Zapraszamy również do lektury naszych wpisów w których prezentujemy najmodniejsze włosy do ramion oraz podpowiadamy jak zrobić szybki makijaż.

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również
Zaskakujące symptomy demencji
Czytaj dalej

Zaskakujące symptomy demencji

Jakie są objawy demencji? Rozwijająca się demencja przeraża ludzi na całym świecie. Okazuje się, że znakomita większość populacji…
Trening mózgu - jak ćwiczyć umysł?
Czytaj dalej

Trening mózgu – jak ćwiczyć umysł?

W jaki sposób ćwiczyć mózg? W dobie zalewających nas informacji, powinniśmy ćwiczyć swój mózg. Dlaczego? Dlatego, że wyćwiczony…
Jak złagodzić objawy menopauzy?
Czytaj dalej

Jak złagodzić objawy menopauzy?

W jaki sposób można złagodzić objawy menopauzy? Czas przekwitania to trudny moment w życiu każdej z nas… Na…