Kręcone włosy – jak o nie dbać?

Kręcone włosy - jak o nie dbać?

Jak dbać o kręcone włosy?

Kręcone włosy są bardzo na czasie, a oprócz tego uchodzą za niewątpliwy atut zarówno kobiecej, jak i męskiej urody. Jest to niezwykle efektowny rodzaj fryzury, który dodaje uroku i podkreśla rysy twarzy. Warto jednak wiedzieć, że loki, fale i sprężynki są uznawane za jedne z najtrudniejszych do pielęgnacji. Jak zatem o nie dbać, aby zawsze wyglądały pięknie? Jak ułatwić ich stylizację i pielęgnację? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do lektury!

Damskie i męskie kręcone włosy – jak o nie zadbać?

Kręcone włosy wyglądają bardzo atrakcyjne i świetnie podkreślają urodę osoby noszącej. Jeżeli jednak nie zadbamy odpowiednio o ich pielęgnację, mogą stać się naszą zmorą. Wobec tego niezbędne jest codzienne dbanie o ich wygląd przy użyciu kosmetyków do kręconych włosów, które ujarzmią nawet najbardziej niesforne kosmyki. Jak to zrobić? Zacznijmy od tego, że kręcone włosy są najczęściej wysokoporowate, a dodatkowo mają skłonność do nadmiernego rozchylania łusek. To właśnie dlatego nieodpowiednio myte i odżywione mogą stać się szorstkie i matowe, a oprócz tego mogą przejawiać skłonności do nadmiernego puszenia. Warto więc w pierwszej kolejności dowiedzieć się, w jaki sposób je prawidłowo myć i suszyć.

Jak myć kręcone włosy?

Kręcone włosy mają delikatną strukturę, dlatego bardzo łatwo je uszkodzić. Podczas ich mycia, należy więc zachować szczególną ostrożność, a oprócz tego dobrym pomysłem jest unikanie szamponów z silikonami, które obciążają włosy. W tym wypadku lepiej sięgnąć po preparat przeznaczony do włosów kręconych, który należy rozprowadzać delikatnie, okrężnymi ruchami, tak aby nie połamać końcówek. Po aplikacji szamponu musimy pamiętać również o tym, aby nadmiernie nie trzeć pasm, a po ich umyciu wykorzystany kosmetyk powinniśmy spłukać chłodnym strumieniem wody, dzięki czemu domkniemy łuski.

Jak suszyć kręcone włosy?

Po umyciu włosów, powinniśmy delikatnie ususzyć je ręcznikiem, pamiętając, aby tak samo jak w przypadku aplikacji szamponu unikać tarcia kosmyków. Dodatkowo, dobrym pomysłem jest nałożenie na wilgotne loki odżywki, która nie wymaga spłukiwania. Kolejnym krokiem jest rozczesanie włosów, które powinniśmy wykonywać jeszcze w momencie, gdy końcówki są wilgotne, dzięki czemu nie naruszymy ich delikatnej struktury. Do rozczesywania najlepiej użyć drewnianego grzebienia o szeroko rozstawionych zębach, co pozwoli uniknąć elektryzowania się kosmyków. Fryzurę w tej formie najlepiej pozostawić do wyschnięcia samodzielnie, ale jeżeli nie mamy na to czasu, to pamiętajmy, aby do suszenia wybrać suszarkę z funkcją jonizacji. Przy jej użyciu włosy powinniśmy suszyć z wykorzystaniem ciepłego powietrza, a nie gorącego, a dodatkowo strumień należy ustawić tak, aby wiał zgodnie z kierunkiem wzrostu w włosów, dzięki czemu nie przesuszymy końcówek i domkniemy łuski.

Jakie cięcie dobrać do kręconych włosów?

Pielęgnacja włosów kręconych to nie tylko stosowanie odżywek, mycie i suszenie, ale również podcinanie końcówek. Ich strzyżenie niestety nie należy do najłatwiejszych, dlatego warto powierzyć je profesjonaliście. Musimy jednak wiedzieć, że końcowy efekt będzie zależał od budowy i predyspozycji włosów, a niekiedy nawet najlepszemu fryzjerowi może nie udać się odwzorować wymarzonej fryzury. W takiej sytuacji specjalista będzie wiedział, w jaki sposób poradzić sobie z lokami i jak uzyskać najlepszy efekt. Doradzi też odpowiednie cięcie, które dobierze do kształtu twarzy oraz podpowie, w jaki sposób układać fryzurę na co dzień.

Zapraszamy również do lektury naszych pozostałych wpisów z kategorii uroda, w których między innymi przedstawiamy inspiracje na włosy do ramion oraz podpowiadamy jak dobrać kolor brwi do koloru włosów.

0 Shares:
Dodaj komentarz
Sprawdź również
Pedicure japoński - na czym polega?
Czytaj dalej

Pedicure japoński – na czym polega?

Na czym polega pedicure japoński? Piękne i zadbane stopy to nieodłączny element wizerunku współczesnej kobiety, szczególnie w trakcie…