Na czym polega Mezoterapia mikroigłowa?

mezoterapia mikroiglowa

Każda kobieta chce dbać o swój wygląd w jak najlepszy sposób. Na całe szczęście medycyna estetyczna z roku na rok notuje postępy, dzięki którym klientki mają coraz więcej zabiegów do wyboru. Podobnie jest z mezoterapią mikroigłową. Na czym polega i komu jest polecana? Podpowiadamy.

Mezoterapia mikroigłowa – o czym mowa w praktyce?

Mezoterapia igłowa Kraków polega na nakłuwaniu poszczególnych warstw skóry w sposób mechaniczny. Do tego procesu wykorzystuje się sterylne igły o niewielkiej grubości. Zabieg ten pozwala na uszkodzenie naskórka w sposób kontrolowany. Dzięki niemu dochodzi do powstawania miejscowych mikrourazów, a nawet delikatnego krwawienia. Dzieje się tak poprzez naruszenie bariery właściwej skóry. W taki sposób aktywowane są procesy regeneracyjne naskórka, a płytki krwi, która jest widoczna, przedostają się w przestrzenie pozanaczyniowe. Tam intensywnie produkują one białka, które wpływają na pobudzenie komórek do procesów regeneracyjnych.

Dzięki temu uwolnione zostają czynniki wzrostu, które stymulują tak zwane fibroblasty oraz keratynocyty do syntezy kolagenu, a także elastyny. Taka reakcja organizmu prowadzi do zwiększenia się elastyczności i trwałości tkanek, a przez to naskórek jest jędrniejszy i bardziej plastyczny.

Jakich efektów można się spodziewać po mezoterapii mikroigłowej?

Dzięki zabiegowi, jakim jest mezoterapia igłowa, można zauważyć szereg pozytywnych zmian. Przede wszystkim powstałe nakłucia sprawiają, że substancje aktywne w kosmetykach zdecydowanie łatwiej wnikają do wnętrza skóry. Cera staje się o wiele bardziej ujędrniona oraz elastyczna. Można również w prosty sposób pozbyć się płytkich zmarszczek, a także wpłynąć na zahamowanie powstawania kolejnych bruzd. Przy dodatkowej aplikacji witaminy C czy kwasu hialuronowego można spodziewać się także dodatkowego nawodnienia obszarów zabiegowych oraz rozjaśnienia ewentualnych przebarwień.

Często w parze z mezoterapią igłową wykorzystywane są również retinoidy. Stymulują one wymianę starych komórek naskórka na te nowe i wspomagają odbudowę komórek warstwy podstawnej. Zabieg ten wspomaga także wzrost sprężystości oraz nawodnienia naskórka, przez co zmniejsza się również szorstkość skóry.

Mezoterapia mikroigłowa może być wykonywana na każdej osobie dorosłej, jednak istnieją pewne przeciwwskazania do poddawania się temu zabiegowi. Nie mogą z niej korzystać przede wszystkim kobiety w ciąży oraz karmiące piersią, a także osoby chore na cukrzycę bądź z aktywnymi stanami zapalnymi.

0 Shares:
Dodaj komentarz
Sprawdź również