Niezbędnik wakacyjny – 7 rzeczy, o których musisz pamiętać 

wakacyjny niezbednik

Wiele osób nie lubi pakować się na wakacje, ponieważ zawsze ma kłopot ze skompletowaniem wszelkich najważniejszych elementów, które przydają się podczas wyjazdu. Często problemem jest również umieszczenie wszystkich ważnych przedmiotów w walizce lub bagażu podręcznym. Niektóre rzeczy mogą okazać się jednak niezbędne podczas wakacji. Dlatego warto szczególnie o nich pamiętać. O czym mowa? Podpowiadamy.

Apteczka

Niezależnie od tego, czy na wakacje wybieramy się swoim środkiem transportu i organizujemy je samodzielnie, czy zdecydowaliśmy się na ofertę wyjazdu dostępną na stronie https://www.traveligo.pl/, warto wziąć ze sobą apteczkę. Powinny znaleźć się w niej przede wszystkim plastry, środki przeciwbólowe, bandaż, a także leki zażywane na stałe. Można wziąć ze sobą również środki na biegunkę, nawodnienie organizmu czy krople do oczu.

Garderoba w bagażu podręcznym

Jeżeli na wakacje lecimy samolotem i bierzemy ze sobą bagaż główny oraz podręczny, powinniśmy spakować chociaż jeden komplet ubrań w tej drugiej walizce, w razie, gdyby została zgubiona. Warto więc umieścić w niej bieliznę, koszulkę, spodenki czy bluzę na wypadek, gdyby okazało się, że musimy pojechać do hotelu wyłącznie z bagażem podręcznym.

Zobacz także: https://biznesowy-blog.pl/czy-oplaca-sie-pracowac-zdalnie-mieszkajac-we-wloszech/

Krem z filtrem

Niezależnie od tego, czy spędzamy wakacje w Grecji, czy w kraju, w którym jest mniej słońca, musimy zabrać ze sobą krem z filtrem. Latem promieniowanie UVB może wywoływać oparzenia słoneczne, dlatego nie powinniśmy wychodzić z domu, jeśli nie użyliśmy takiego kosmetyku. Poza tym nawet w pochmurne dni i przez szyby dociera do nas szkodliwe promieniowanie UVA.

Dokumenty

Pakując się na wakacyjny wyjazd, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, czy zabraliśmy wszystkie niezbędne dokumenty. Mowa tutaj o dowodzie osobistym, paszporcie, jeżeli jest wymagany, karcie EKUZ, potwierdzeniu ubezpieczenia, karcie kredytowej, a także innych niezbędnych elementach. Należy zabrać ze sobą również bilety lotnicze i potwierdzenie rezerwacji w hotelu lub potwierdzenie rezerwacji wycieczki z biura podróży. Jeśli na miejscu chcemy wynająć samochód, weźmy też prawo jazdy.

Elektronika 

Bardzo często podczas pakowania zdarza nam się zapomnieć wziąć ze sobą elektronikę. Zazwyczaj o smartfonie pamiętamy, jednak już o ładowarce do niego nie zawsze. Ta sama zasada dotyczy aparatu fotograficznego. Jeżeli go bierzemy, pamiętajmy o karcie pamięci, a najlepiej jej dwóch egzemplarzach, a także wymiennych bateriach czy ładowarce.

Żel antybakteryjny

Warto wziąć ze sobą również żel antybakteryjny lub chusteczki antybakteryjne. Sprawdzają się one podczas podróży, kiedy nie mamy dostępu do bieżącej wody, a chcemy na przykład zjeść posiłek.

Maseczki chirurgiczne

Mimo że obecnie w większości krajów nie obowiązuje nakaz noszenia maseczek, to warto wziąć ze sobą kilka sztuk. W niektórych regionach w placówkach medycznych, a także komunikacji zbiorowej obowiązują jeszcze obostrzenia.

0 Shares:
Dodaj komentarz
Sprawdź również
Jak przechowywać mleko matki?
Czytaj dalej

Jak przechowywać mleko matki?

Przechowywanie, zamrażanie i rozmrażanie mleka matki Odciągnięte mleko matki jest najlepszym pokarmem, jaki dziecko może otrzymać podczas jej…