Pedicure japoński – na czym polega?

Pedicure japoński - na czym polega?

Na czym polega pedicure japoński?

Piękne i zadbane stopy to nieodłączny element wizerunku współczesnej kobiety, szczególnie w trakcie cieplejszych miesięcy, gdy z chęcią je eksponujemy. Niestety, po długiej jesieni i zimie często zdarza się, że paznokcie są w opłakanym stanie. Zniszczona i osłabiona płytka wygląda nieestetycznie, co uniemożliwia zakładanie odkrytego obuwia. Jak więc sobie z tym poradzić? Świetnym rozwiązaniem jest pedicure japoński, który w ostatnich latach zyskuje na popularności. Sprawdźcie na czym dokładniej polega i jak go wykonać!

Pedicure japoński – co to jest?

Pedicure japoński to zabieg kosmetyczny polecany przede wszystkim osobom borykającym się z kruchymi i osłabionymi paznokciami. Jego wykonanie polega na wmasowaniu w płytkę paznokcia specjalnej pasty, która zawiera wiele dobroczynnych składników. Znajdziemy w niej między innymi witaminę A i E, krzemionkę z morza japońskiego, minerały, pyłek pszczeli oraz keratynę. Jest to zabieg, który można stosować zarówno u kobiet, jak i mężczyzn, a po jego wykonaniu paznokcie staną się mocniejsze, zdrowsze i bardziej odżywione. Dodatkowo, aby przedłużyć trwałość pedicure japońskiego, po usunięciu pasty z płytki jest na nie nakładana warstwa specjalnego pudru, którego zadaniem jest ochrona paznokci.

Dlaczego paznokcie u stóp są kruche i łamliwe?

Problem rozdwajających się, łamliwych i kruchych paznokci u stóp dotyka sporej części kobiet. Najczęściej jest to następstwo niezdrowej diety, ubogiej w witaminy i składniki mineralne oraz noszenia obuwia niedopasowanego do stóp. Do tego dochodzą jeszcze choroby, genetyka, nieprawidłowe obcinanie paznokci oraz brak jakiejkolwiek pielęgnacji. Nie oznacza to jednak, że zniszczonych paznokci nie da się odbudować, a wręcz przeciwnie! Pedicure japoński potrafi zdziałać cuda!

Pedicure japoński krok po kroku

Pedicure japoński nie należy do skomplikowanych zabiegów, tak więc można go z powodzeniem zrobić w domowym zaciszu. Do jego wykonania będziemy potrzebowali:

  • pastę i puder do manicure/pedicure japońskiego,
  • drewnianą szpatułkę,
  • polerkę,
  • dwustronny pilniczek.

Gdy zgromadzimy produkty niezbędne do wykonania pedicure japońskiego, możemy przystąpić do działania. Na początek warto chwilę wymoczyć stopy w letniej wodzie z dodatkiem oliwy, aby zmiękczyć i nawilżyć skórki. Po upływie 10-15 minut, sięgamy po drewnianą szpatułkę i dokładnie odsuwamy nią skórki, a następnie nadajemy paznokciom preferowany kształt za pomocą pilnika. Kolejnym krokiem jest zmatowienie płytki, aby ułatwić wchłonięcie składników odżywczych. Na tak przygotowane paznokcie możemy w końcu zaaplikować pastę do pedicure japońskiego. Wybieramy więc polerkę i nakładamy na nią odrobinę pasty, po czym wcieramy w płytkę przez kilka minut. Warto również wspomnieć, że polerką powinniśmy pocierać w jednym kierunku, dzięki czemu efekt będzie dużo lepszy. Na koniec sięgamy po puder, który wcieramy w płytkę drugą stroną polerki. Taki zabieg nabłyszczy płytkę i utrwali pastę.

Jak zrobić pedicure japoński?

Efekty pedicure japońskiego widać już po pierwszym zabiegu, jednak zaleca się jego wykonanie przynajmniej 4 razy na przestrzeni 3 tygodni. Po jakimś czasie warto kolejny raz powtórzyć kurację, aby utrzymać zdrową kondycję paznokci. Musimy również pamiętać, że nie wolno malować paznokci zaraz po wykonaniu zabiegu. W tym wypadku najlepiej odczekać kilka dni, tak aby płytka zdążyła się odbudować.

Zapraszamy również do lektury naszych pozostałych wpisów z kategorii uroda, w których między innymi przedstawiamy najmodniejsze pomysły na włosy do ramion oraz wyjaśniamy jak dobrać kolor brwi do koloru włosów.

0 Shares:
Dodaj komentarz
Sprawdź również