Rośliny które uszcześliwiają

Rośliny które uszcześliwiają

Jakie rośliny poprawiają nastrój

O tym, że rośliny mają zbawienny wpływ na organizm ludzki wiadomo od dawna, ale czy zdawałaś sobie sprawę, że niektóre rośliny domowe mogą wpływać na Twoje szczęście? Sprawdź, które z nich pozytywnie wpłyną na Twój nastrój.

Kiedy życie staje się uciążliwe przez stres wywołany pracą, każda, nawet najmniejsza pozytywna rzecz sprawia, że łatwiej jest sobie poradzić. Możesz być zaskoczona, ale środowisko, w którym żyjesz odgrywa naprawdę kluczową rolę, jeśli chodzi o emocje. Oto kilka roślin, które pomogą zwalczyć stres i wzbudzą poczucie szczęścia – warto mieć je w swoim domu!

Bazylia

Ta popularna kulinarna roślina wspaniale poprawia nastrój. Pozytywne efekty pochodzą z linaloolu, czyli związku znajdującego się w roślinie. Ten sam związek wpływa również na poprawianie smaku potraw. Dlatego poza tym, że warto dodawać ją do dań, warto ją również hodować w kuchennym ogródku.

Pelargonia

Te kolorowe kwiaty od wieków wspierają nastrój ludzki. Łagodny zapach geranium, który jest podobny do zapachu róż, jest właśnie po to, aby wzbudzać spokój i relaksować ludzki umysł. Dodatkowo pelargonie posiadają silne właściwości antyseptyczne.

Bluszcz

Jeśli zdecydujesz się na posadzenie bluszczu, możesz mieć pewność, że wkrótce dostrzeżesz, że łatwiej i spokojniej oddychasz. Bluszcz pospolity jest oceniany, jako jedna z najlepszych roślin, które w naturalny sposób oczyszczają powietrze.

Paprotka

Podobnie, jak bluszcz, ta roślina jest doskonałym filtrem zanieczyszczonego powietrza. Usuwa aż do 1863 toksyn na godzinę. To zdecydowanie roślina, która pomoże osiągnąć Ci spokój.

Lawenda

Zapach lawendy od dawna uważa się za łagodzący niespokojne uczucia. Oczywiście możesz też ewentualnie zapalić świecę o zapachu lawendy lub użyć olejku eterycznego, ale one nie będą działać aż tak, jak naturalna lawenda.

Róża

Możesz być zdziwiona, ale niekoniecznie chodzi tu o zapach róż. Chodzi o zatrzymanie momentu, w którym się na nie patrzy. Badania naukowe wykazały, że pracownicy, którzy większość czasu spędzają za biurkiem, kiedy mieli możliwość patrzenia na róże, czuli się bardziej zrelaksowani i pracowali w większym poczuciu komfortu.

Skrzydłokwiat

Spędzasz dużo czasu w zamkniętych pomieszczeniach? Posadź w doniczce tę elegancką roślinę i ciesz się jej drogocennymi właściwości. Skrzydłokwiat fantastycznie oczyszcza powietrze z pleśni, dlatego warto uprawiać go w miejscach, w których spędzasz dużo czasu. Dodatkowo skrzydłokwiat pozytywnie wychwytuje również toksyczne substancje lotne, takie jak alkohol, aceton i benzen.

Zapraszamy również do lektury naszych wpisów w których podpowiadamy jak ubrać choinkę na święta oraz jak działa woda ryżowa.

0 Shares:
Dodaj komentarz
Sprawdź również
Jak ubrać choinkę na święta?
Czytaj dalej

Jak ubrać choinkę na święta?

Jak przygotować i ubrać drzewko na święta? Ubieranie wigilijnego drzewka to świetna zabawa. Warto jednak pamiętać o tym,…