Jak zdjąć tipsy? Instrukcja krok po kroku

Jak zdjąć tipsy? Instrukcja krok po kroku

Jak zdjąć tipsy przyklejone na klej?

Tipsy wyróżniają się różnorodnymi kształtami, wzorami i łatwością aplikacji. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które nie mogą zapuścić własnych paznokci. I choć ich założenie nie należy do najtrudniejszych, to nieprawidłowe zdjęcie może mieć negatywny wpływ na zdrowie płytki paznokcia oraz przylegających do niej skórek. Jak więc zrobić to prawidłowo? Jak zdjąć tipsy krok po kroku? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu Zapraszamy do lektury!

Jak zdjąć tipsy z klejem?

Tipsy możemy zdjąć na kilka różnych sposobów. Zanim jednak przedstawimy każdy z nich, warto wcześniej poznać akcesoria, które są niezbędne do wykonania zabiegu. Musimy się więc zaopatrzyć w:

  • waciki bezpyłowe,
  • aceton kosmetyczny,
  • drewniane patyczki,
  • pilnik do paznokci,
  • polerkę do paznokci,
  • oliwkę do skórek,
  • niewielką miseczkę,
  • krem do rąk,
  • frezarkę – jest niezbędna jedynie w przypadku jednej metody.

Jak zdjąć tipsy plastikowe?

Gdy przygotujemy wszystkie niezbędne akcesoria, czas najwyższy przejść do działania! Poniżej 4 skuteczne sposoby na zdjęcie tipsów:

1. Spiłowanie tipsów

Pierwszym sposobem na usunięcie tipsów jest spiłowanie brzegów, a następnie zamoczenie ich w acetonie kosmetycznym. Musimy jednak pamiętać, że jest to metoda inwazyjna, dlatego po wykonanym zabiegu należy użyć oliwki do skórek oraz kremu do rąk. Jak więc z niej skorzystać? Rozpoczynamy od spiłowania brzegów oraz górnej warstwy tipsów przy użyciu pilnika, następnie w acetonie kosmetycznym moczymy waciki bezpyłowe i przykładamy je do każdego z paznokci. Po odczekaniu 15-20 minut sprawdzamy, czy tipsy odchodzą, a jeżeli tak, to drewnianym patyczkiem podważamy każdy z tipsów, zdejmujemy i dokładnie usuwamy resztki kleju. Na koniec pilnikiem regulujemy długość paznokci, nadajemy im pożądany kształt oraz aplikujemy oliwkę do skórek i krem do rąk, które dokładnie wmasowujemy w paznokcie i skórki wokół nich.

2. Ściąganie tipsów w acetonie

Kolejną metodą jest ściągnięcie tipsów przez zamoczenie ich w acetonie. Jest to metoda jeszcze bardziej inwazyjna od poprzedniej, dlatego tutaj po wykonanym zabiegu również należy użyć oliwki do skórek oraz kremu do rąk. Jak więc z niej skorzystać? Zaczynamy od wlania acetonu do niewielkiej miseczki, następnie moczymy w niej paznokcie przez około 10 minut. Po upływie wymaganej ilości czasu sprawdzamy, czy tipsy odchodzą, a jeżeli tak, to przy użyciu drewnianego patyczka je podważamy, usuwamy i pozbywamy się resztek kleju. Na koniec pilnikiem wyrównujemy długość paznokci, nadajemy im pożądany kształt, polerką matowimy płytkę i aplikujemy oliwkę do skórek oraz krem do rąk, które dokładnie wmasowujemy w paznokcie i skórki wokół nich.

3. Ściągnięcie tipsów frezarką

Następną metodą jest sposób mniej inwazyjny, ale przeznaczony jedynie dla osób doświadczonych, które wiedzą w jaki sposób obsługiwać frezarkę do paznokci. Jak więc z niej skorzystać? Na początek przy użyciu odpowiednich końcówek delikatnie ściągamy wierzchnią warstwę tipsów, aż do ich całkowitego usunięcia, następnie pilnikiem nadajemy paznokciom pożądaną długość i kształt, a na koniec przy użyciu polerki dokładnie je polerujemy. Możemy dodatkowo użyć oliwki do skórek i paznokci oraz kremu do rąk, aby wspomóc pielęgnację płytki i naskórka.

4. Podważanie tipsów

Kolejny sposób jest możliwy do wykorzystania jedynie w momencie, gdy tipsy same się odklejają lub są nadłamane. Podczas korzystania z tej metody, musimy jednak być bardzo ostrożni, aby nie uszkodzić delikatnej struktury płytki paznokcia, tak więc niezwykle istotna jest precyzja. Jak więc z niej skorzystać? Sięgamy po drewniany patyczek i próbujemy nim podważyć brzeg tipsa, a jeżeli nam się to uda, wtedy bardzo powoli wsuwamy patyczek głębiej, pomiędzy paznokieć a tips. Gdy tips powoli odchodzi, kontynuujemy podważanie do momentu, aż się odlepi. Po usunięciu wszystkich tipsów, pilnikiem wyrównujemy długość paznokci, nadajemy im pożądany kształt i aplikujemy oliwkę do skórek oraz krem do rąk, które dokładnie wmasowujemy w naskórek i paznokcie.

Jak ściągnąć tipsy?

Aplikacja i zdejmowanie tipsów to zajęcie przede wszystkim dla osób, które są w stanie precyzyjnie wykonać zabieg, bez gwałtownych ruchów. W tym wypadku bardzo ważna jest ostrożność, delikatność i czas, który możemy poświęcić na późniejszą pielęgnację dłoni. I choć same tipsy są bardzo efektowne, to najlepszy efekt uzyskamy, gdy połączymy je z odżywionymi dłoniami, dlatego po ich zdjęciu i ponownej aplikacji niezbędne jest zadbanie o ich kondycję.

Zapraszamy również do lektury naszych pozostałych wpisów z kategorii uroda, w których między innymi podpowiadamy jak dbać o kręcone włosy oraz wyjaśniamy na czym polega pedicure japoński.

0 Shares:
Dodaj komentarz
Sprawdź również